Pięciokrotne podium dla ACROSPORT Kołobrzeg
Gimnastyczki klubu ACROSPORT Kołobrzeg zajęły 2. miejsce w punktacji klubów w skokach na trampolinie olimpijskiej, 2. miejsce na trampolinie DMT oraz 3. miejsce w skokach na ścieżce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików makroregionu północno-zachodniego.
Tegoroczna rywalizacja w akrobatyce i trampolinie trzech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego odbyła się w sobotę, 13 czerwca, w Zielonej Górze.
Zawodniczki świetnie zaprezentowały się w swoich układach skoków i dzięki uzyskanym wysokim lokatom wywalczyły również 9 punktów systemowych dla Gminy Miasto Kołobrzeg w sporcie kwalifikowanym. Były jedynymi reprezentantkami naszego regionu w dyscyplinach gimnastycznych.
Zawody w kategorii Młodzik są pierwszą ważną składową dla każdej oficjalnej dyscypliny sportu w Polsce w ogólnopolskim rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego, prowadzonym od ponad 30 lat przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Oto szczegółowe wyniki całej srebrnej kołobrzeskiej drużyny:
- Matylda Lalik, brązowy medal w skokach na trampolinie DMT.
- Elena Kozłowska, brązowy medal w skokach na ścieżce.
- Klara Wasilewska i Maria Janosiewicz, 4. miejsce w skokach synchronicznych na trampolinie olimpijskiej.
- Antonina Bruśniak, 5. miejsce w skokach na trampolinie DMT.
- Monika Jankowska, 5. miejsce ex aequo w skokach na trampolinie DMT.
- Hanna Bukowiecka, 7. miejsce w skokach synchronicznych na trampolinie olimpijskiej.
- Michalina Bieniek, 19. miejsce w skokach na trampolinie DMT.
Uzyskane wyniki są efektem nie tylko ciężkiej pracy zawodniczek, ale również ich odwagi, determinacji w dążeniu do celu oraz współpracy z trenerami.
Trenerami zawodniczek są Krzysztof Zawada oraz Józefina Szubert-Zawada.





.png)









